Vanaf 1 januari 2024 zijn er enkele wijzigingen van toepassing voor de opbouw van uw pensioen bij Pensura. In onderstaand overzicht ziet u de wijzigingen van 2024 ten opzichte van 2023.
Deze wijzigingen gelden voor iedereen die pensioen bij ons opbouwt.
Waar gaat het over | 2024 | 2023 |
Salarisgrens voor de excedentregeling. | €75.408,- | €70.489,- |
Maximaal pensioengevend salaris. | €137.800,- | €128.810,- |
Verhoging voor de opgebouwde pensioenen in de middelloonregeling van Pensioenreglement 2006 (Garantiepensioenmodule) en de eindloonregeling van Pensioenreglement 2003. | 0% | 14,33% |
Extra verhoging voor de opgebouwde pensioenen in de middelloonregeling van Pensioenreglement 2006 (Garantiepensioenmodule) en de eindloonregeling van Pensioenreglement 2003. | 1,25% | 0,53% |
De salarisgrens voor de excedentregeling is verhoogd
De salarisgrens voor de excedentregeling is verhoogd naar €75.408,-. Dat betekent dat uw pensioenopbouw bij Pensura bij een hoger bedrag start. Tot aan de excedentgrens bouwt u pensioen op bij Pensioenfonds PGB.
Het maximaal pensioengevend salaris is verhoogd
Het maximale salaris waarover u pensioen opbouwt is verhoogd naar €137.800,-. Over het salaris boven dit bedrag bouwt u geen pensioen op bij Pensura. Dit is een wettelijk voorschrift dat Pensura volgt. U kunt voor het salaris boven dit bedrag zelf aanvullend pensioen regelen via een bank of verzekeraar.
Goed om te weten
• U ontvangt nog een persoonlijke brief over dit bericht. Afhankelijk van uw voorkeur krijgt u deze per post of u krijgt een e-mail met de melding dat de brief voor u klaarstaat in ‘Mijn Pensioencijfers’.
• In ‘Mijn Pensioencijfers’ ziet u een overzicht van uw pensioen bij ons fonds. U logt veilig en snel met uw DigiD in via onze website. De knop ‘Inloggen’ staat rechtsboven aan elke pagina.
• Deze verhoging is in de maand april verwerkt in de gegevens die u ziet in ‘Mijn Pensioencijfers’.